جلسه هفدهم : تنظیمات گفت و گوها در وردپرس

در قسمت تنظیمات گفت و گوها در وردپرس شما می توانید تنظیمات مربوط به دیدگاه هایی که کاربران در سایت شما قرار می دهند را تغییر بدهید در ادامه این تنظیمات را با هم بررسی خواهیم کرد…

تنظیمات گفت و گوها در وردپرس

گزینه‌های پیش‌فرض نوشته

در این قسمت گزینه هایی وجود دارد که مربوط به پست ها و مطالب جدید است که دارای ۳ گزینه است :

 • کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است: اگر این مورد را فعال کنید، زمانی که در نوشته‌های شما پیوندی به یک سایت یا وبلاگ دیگری وجود داشته باشد، در قسمت نظرات آن سایت یک پیوند به نوشته شما داده خواهد شد.
 • پذیرفتن بازتاب از دیگران (بازتاب فرستادن): با فعال بودن این گزینه، دیگران با پیوند دادن به شما در مقالات خودشان، می‌توانند در سایت وردپرسی شما یک پیوند برگشتی از طریق قسمت نظرات به وبلاگ خودشان بگیرند.
 • اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های تازه: با فعال بودن این گزینه به صورت پیش‌فرض همه نوشته‌های سایت شما قابلیت گرفتن نظر از کاربران را دارند .

دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها

 • نویسنده‌‌ی دیدگاه باید نام و نشانی ایمیل خود را بنویسد: با فعال بودن این گزینه، وارد کردن نام و ایمیل نظر دهندگان الزامی  می‌شود.
 • کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند: اگر کاربران اجازه ثبت نام در سایت شما را داشته باشند و این مورد فعال باشد، فقط آنها می‌توانند در نوشته‌های سایت شما نظر بگذارند.
 • بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از  روز به‌صورت خودکار: برای اینکه پس از مدتی که نوشته شما منتشر شد، قسمت نظرات به صورت خودکار بسته شود، این مورد را فعال کنید و عدد مورد نظر را در جعبه روبروی آن وارد کنید.
 • فعال‌کردن دیدگاه‌های تودرتو با عمق دیدگاه: دیدگاه‌های تودرتو همان دیدگاه‌های جوابیه به نظرات دیگران است. می‌توانید از این قسمت آنها را فعال یا غیر فعال کنید و تعداد آنها را هم تعیین نمایید.
 • صفحه‌بندی دیدگاه‌ها با دیدگاه در هر صفحه و صفحه به‌صورت پیش‌فرض نشان داده‌شود: از این مورد می‌توانید فقط دیدگاه‌های نوشته‌ها را زمانی که از یک حد تجاوز کرد، صفحه‌بندی کنید.
 • نمایش دیدگاه‌های  در هر صفحه: اگر می‌خواهید دیدگاه‌های جدیدتر در صفحه اول نظرات به نمایش درآیند، مورد تازه‌تر را انتخاب کنید. در غیر این صورت کهنه‌تر را برگزینید. دقت کنید که این گزینه با مورد قبلی در ارتباط است.
بیشتر بخوانید :   افزونه mellat-woocommerce

برایم نامه بفرستید هرگاه

در این قسمت تعیین می‌کنید که در چه شرایطی برای شما نامه‌ای به نشانی ایمیلی که در صفحه شناسنامه تعیین کردید ارسال شود.

 • کسی دیدگاهی نوشته است: اگر کسی دیدگاهی نوشته باشد برای شما یک نامه ارسال خواهد شد.
 • دیدگاهی نیازمند بررسی است: اگر دیدگاه‌ها را طوری تنظیم کرده باشید که برای نمایش در سایت نیاز به تایید شما باشد، در این حالت وردپرس به شما نامه‌ای ارسال خواهد کرد.

پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود

در این قسمت تنظیمات می توانید کنترل بیشتری را روی ظاهر شدن نظرات پس از ارسال آنها در سایت به شما می‌دهند.

 • دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تایید شوند: تمامی دیدگاه‌ها، چه نظرات افرادی که بار اول دیدگاه گذاشتند و چه آنهایی که برای چندمین بار این کار را انجام می‌دهند، باید توسط مدیر پذیرفته شود. اگر فکر می‌کنید باید جواب تمامی نظراتی که در سایت شما گذاشته می‌شود را بدهید، بهتر است که این مورد را فعال کنید.
 • نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد: با فعال بودن این گزینه، نظرات افرادی که بیش از یک بار در سایت شما نظر می‌گذارند بدون تایید به نمایش در خواهد آمد.

بررسی دیدگاه

در این قسمت به راحتی می‌توانید مشخصات بیشتری را برای نظراتی که جفنگ هستند تعیین کنید تا وردپرس بهتر بتواند با آنها مبارزه کند.

 • یک دیدگاه در صورت داشتن بیش از  پیوند: عددی که تعیین می‌کنید، دیدگاه‌های با بیش از این مقدار پیوند به صف جفنگ هدایت خواهند شد.
 • هنگامی که یک دیدگاه چنین واژه‌هایی را در محتوا، نام، نشانی، ایمیل یا آی‌پی آن داشت، به صف بررسی برود: کلماتی را می‌توانید در این جعبه وارد کنید که وردپرس با دیدن آنها در نظرات، آنها را به صف بررسی منتقل کند تا شما آنها را دستی بررسی کرده و تشخیص دهید که آیا نیاز به پاسخ دادن دارد یا باید به زباله‌دان برود.

سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها

با وارد کردن عباراتی که به نظر شما بیشتر در نظرات جفنگ دیده می‌شوند، می‌توانید به آکیسمت و وردپرس کمک کنید تا نظرات هرز را بهتر تشخیص دهند و شما را از شر آنها خلاص کنند.

 • هنگامی که یک دیدگاه چنین واژه‌هایی را در محتوا، نام، نشانی، ایمیل یا آی‌پی آن داشت به نام جفنگ نشانه‌گذاری شود: کلماتی را می‌توانید در این جعبه وارد کنید که وردپرس با دیدن آنها در نظرات، آنها را به صف جفنگ منتقل کند.

نیم‌رخ‌ها

یک نیم‌رخ تصویری است که در وبلاگ‌ها در کنار دیدگاه‌های شما به‌نمایش درخواهد آمد اگر وبلاگ مذکور نمایش نیم‌رخ‌ها را فعال کرده باشد. در اینجا شما می‌توانید نمایش نیم‌رخ‌ها در سایت‌تان را فعال کنید.

تهیه شده در irprogram

۰ پاسخ

منتظریم ببینیم نظر شما چیه ؟

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *