آموزش برنامه نویسی

آموزش مقدمات برنامه نویسی و….

آموزش برنامه نویسی

مقدمه دوره آموزش اصول برنامه نویسی
پیش نیازهای شروع برنامه نویسی
فواید یادگیری برنامه نویسی
برنامه نویسی چیست؟
آشنایی با تاریخچه برنامه نویسی
الگوریتم چیست؟
زبان های برنامه نویسی سطح پایین و سطح بالا
ابزارهای مورد نیاز برای برنامه نویسی
دیباگ کردن چیست؟
چرا زبان های برنامه نویسی زیادی در دنیا وجود دارد؟
برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟
یک وب سایت از چه بخش هایی تشکیل شده است؟
تفاوت موبایل وب اپلیکیشن و نیتیو موبایل اپلیکیشن
آشنایی با زبان اچ تی ام ال
آشنایی با زبان سی اس اس
آشنایی با زبان جاوا اسکرپیت
زبان‌های برنامه نویسی سمت سرور برای طراحی سایت

ادامه دارد …..

جدید ترین های بلاگ آی آر

آموزش برنامه نویسی

معرفی دوره

چرا باید برنامه‌نویسی یاد بگیریم؟

استیوجابز میگه: همه ی مردم باید برنامه نویسی رو یادبگیرند چون برنامه نویسی بهتون یادمیده که چطوری فکر کنید. اهمیت برنامه نویسی در دنیای حاضر که همه ی امکانات به تکنولوژی و کامپیوتر وابسته هست، زیاد شده است. ماشین های بدون راننده، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء تکنولوژی هایی هستند که به تازگی به وجود اومدند افراد رو ترغیب که به یادگیری برنامه نویسی بپردازند.

مزیت های یادگیری برنامه نویسی :

با وجود اینکه اتوماسیون ها و ربات ها و نرم افزارها افراد زیادی رو از کار بیکار کرده اند ولی موقعیت های شغلی زیادی هم از طرف دیگه در حوزه کامپیوتر به وجود اومدند و هنوز مشاغلی وجود داره که کامپیوتر ها و ربات ها نمی تونند انجام دهند.

باید این واقعیت رو در نظر داشت که همه ی مردم تمایلی ندارند که یک دولوپریا مهندس نرم افزار شوند یا اصلا به یادگیری برنامه نویسی بپردازند. پیتر ارجنت بر این باوره که افرادی برنامه نویسی رو به عنوان هدف دنبال می کنند ایده ای برای ساده وبهتر و کوتاه کردن فرآیندهای کاری خودشون دارند و همچنین معتقده که وقتی برنامه نویسی رو در یکایک ابعاد زندگیتون جااندازی کنید، هرکدوم از این بعدها، قدرتمند تر و هدفمندتر از قبل میشه.

پس میشه نتیجه گرفت که فرقی نمیکنه که چه کاری می کنید، حسابدارید یا پیمانکار،هنری هستید یا معلم! داشتن مهارت برنامه نویسی باعث بهتری شما نسبت به بقیه میشه. در این مقاله می خوایم چند مورد از مزیت های یادگیری برنامه نویسی رو بیان کنیم که باعث میشه در شغلی که اکنون دارید هم پیشرفت می کنید.

۱- تفکر خلاقانه در لحظات بحرانی یادگیری برنامه نویسی :

در این بحران اقتصادی که وجود داره بیشتر مدیرها درصدد یافتن راهی برای افزایش سوددهی و کم کردن هزینه های جانبی هستند. اینو همه میدونیم که برنامه نویسی و تکنولوژی تاثیر زیادی در کنترل و سازماندهی قسمت های متفاوت کسب و کار ها داره و یادگیری برنامه نویسی باعث میشه که فرد با یک دیدگاه حساس تری پروسه ها رو دنبال کنه و در جست و جوی راه حل خلاقانه تری برای بهبود روندکاری باشه.

۲- افزایش خلاقیت:

دومین مزیت یادگیری برنامه نویسی اینه که فرد رو خلاق تر میکنه. افراد متخصص باور دارند که برنامه نویسی، بیشتر براساس فناوریه تا اصول کامپیوتر. برنامه نویس ها مثل هنرمندان، ایجاد کننده ی یک اثراند و نتیجه کارشون با نحوه ی بیانشون مرتبطه. برنامه نویسی شما رو مجبور به آزمایش و تست و تجربه ی ایده های جدید میکنه.پیتر  در این زمینه معتقده که کدنویسی یک کار خلاقانه اشت خلاقیت از دید هنری ن بلکه خلاقیت از این نظر که برنامه نویس چیزی رو خلق میکنه یا میسازه که قبلا وجود نداشته است.

۳- تکنیک حل مشکل :

داشتن علم برنامه نویسی به افراد یک دیدگاه مهندسی نرم افزاری میده و بهشون یاد میده که چطوری دید کامپیوتری داشته باشند و مشکلات رو از این نظر حل کنه.زبان های برنامه نویسی براساس منطق و الگوریتم و ریاضیاته و بهتون یاد میده که برای حل مشکل های بزرگ، لازمه که اونوبه بخش های کوچکتری تقسیم کنید تا بهتر حل بشه. پیتر میگه:

یه برنامه نویس یک برنامه رو صرفا فقط برای ساخت یک برنامه نمی سازه و قصد داره که با ساخت اون برنامه مشکلی رو حل کنه و باید دقت کنه که این مشکلی که میخواد برای اون برنامه بنویسه برای مردم اهمیت ویژه ای داره یا خیر. برنامه ای که ساخته بشه و از لحاظ کیفیتی هم در سطح بالایی باشه ولی بعد از مدتی مشخص بشه که جوابگوی هیچ مشکلی نیست یا نیازی از مردم رو رفع نمیکنه.

۴- توانایی در گفتار تخصصی:

بلد بودن یک زبان برنامه نویسی، ارتباط برقرار کردن با سایر توسعه دهنده ها و برنامه نویس ها رو آسون تر میکنه  . یادگیری برنامه نویسی به فهمیدن، درک، حل الگوریتم و مسئله های پیچیده، برقراری ارتباط و انتقال مفهوم های پایه ای و اساسی کمک زیادی میکنه. اهمیت این مزیت رو پیتر بیان میکنه و میگه:

اگه مدیرهای اجرایی بتونند ایده های خودشون رو طوری به تیم توسعه دهنده و برنامه نویس ها منتقل کنند که متناسب با دانایی و توانایی اونا باشه، توسعه دهنده ها سریع تر و بهتر اونا رو به خواسته هاشون میرسونند با این کار هم مدیرهای اجرایی با اطلاعات تخصصی زبان آشنا میشن و هم افراد تیم بهتر میتونند مراحل رو توضیح دهند.

حرف اخر اینکه در دنیایی که تکنولوژی حرف اول و اولویت ها رو مشخص میکنه، دانستن یا یادگیری برنامه نویسی اهمیت زیادی داره. در حال حاضر که فناوری در همه ی بخش ها وارد شده پس یادگیری برنامه نویسی رو به همه توضیه می کنیم.

اهداف این دورهٔ آموزش برنامه‌نویسی

آنچه در پایان این دورهٔ آموزشی آنلاین به‌دست خواهید آورید، شناخت دقیقی از تاریخچهٔ اولین زبان‌های برنامه‌نویسی و اولین برنامه‌نویسان دنیا، آشنایی با تفاوت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف، سبک‌های گوناگون برنامه‌نویسی و همچنین آشنایی با مسائلی همچون الگوریتم، فلوچارت، برنامه‌نویسی شیئ‌گرا (OOP) و سایر حوزه‌های مربوطه می‌باشد.

این دوره شما را برای شروع یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی مورد نیاز بازار کار کنونی همچون جاوا، پایتون، پی‌اچ‌پی و غیره، فراگیری اصول طراحی سایت و یا توسعهٔ اپلیکیشن موبایل به‌خوبی آماده ساخته و در تألیف این دوره سعی گردیده که تا حد ممکن از کلی‌گویی پرهیز کرده و با زبانی ساده و غیرفنی، مباحث مربوط به اصول برنامه‌نویسی به افراد مبتدی منتقل گردد.

سرفصل دوره
مقدمه دوره آموزش اصول برنامه نویسی
پیش نیازهای شروع برنامه نویسی
فواید یادگیری برنامه نویسی
برنامه نویسی چیست؟
آشنایی با تاریخچه برنامه نویسی
الگوریتم چیست؟
آشنایی با زبان های برنامه نویسی سطح پایین و سطح بالا
ابزارهای مورد نیاز برای برنامه نویسی
دیباگ کردن چیست؟
چرا زبان های برنامه نویسی زیادی در دنیا وجود دارد؟
برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟

یک وب سایت از چه بخش هایی تشکیل شده است؟
تفاوت موبایل وب اپلیکیشن و نیتیو موبایل اپلیکیشن
آشنایی با زبان اچ تی ام ال
آشنایی با زبان سی اس اس
آشنایی با زبان جاوا اسکرپیت
زبان‌های برنامه نویسی سمت سرور برای طراحی سایت
سوالات متداول

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟
هم دولوپرهای باتجربه و حرفه‌ای و هم دولوپرهای تازه‌کاری که تجربهٔ چندانی در حوزهٔ توسعهٔ نرم‌افزار ندارند می‌توانند به‌ عنوان مخاطبین اصلی این دورهٔ آموزشی قلمداد گردند.و تمام کسانی که علاقه به برنامه نویسی دارند میتوانند از این آموزش استفاده کنند .

هزینهٔ این دوره چقدر است؟
این دوره کاملاً رایگان و به‌ صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

آیا این دوره پیش‌نیاز خاصی دارد؟
این آموزش ها پیشنیاز خاضی نداره .

پس از اتمام دوره چه چیز هایی یاد میگیریم ؟
دانشجویانی که این دوره رو بگذرونن درک نسبتاً کاملی از این‌که برنامه‌نویسی چیست، تاریخچهٔ برنامه‌نویسی، ابزارهای مورد استفاده برای برنامه‌نویسی، دیتابیس، شیٔ‌گرایی، لایسنس‌ها، و … به‌دست خواهند آورد.