خانه C#.Net, Visual Studio, WPF, آموزش های پروژه محور, پروژه حسابداری, سی شارپ, فیلم آموزشی, ویژوال استدیو چند نخی (Multi Threading) در WPF ‘پروژه حسابداری’ بخش هفدهم

چند نخی (Multi Threading) در WPF ‘پروژه حسابداری’ بخش هفدهم

اغلب اوقات بزرگ شدن اپلیکیشن باعث سنگین شدن و کاهش سرعت پاسخگویی به دستورات کاربر میشه. برای همین استفاده از راه کارهایی برای افزایش سرعت پاسخگویی به دستورات کاربر و انجام همزمان چند دستورالعمل در یک لحظه توسط نرم افزار تبدیل به امری ضروری در طراحی نرم افزار خواهد شد.

Multi Threading in WPF Part 17
اپلیکیشن ها از گذشته به صورت تک نخی اجرا می شدند. در حالی که امروزه برنامه ها برای اجرای چندین کار و فعالیت به طور همزمان سرعت بیشتری را می طلبند.

 

توانایی یک برنامه در تقسیم شدن به چند نخ (thread) می‌توانند جداگانه و در عین حال همزمان توسط رایانه اجرا شوند. یک رایانه چند هسته ای می ‌تواند همزمان دو یا چند نخ را اجرا کند که به معنی اجرای زودتر کل برنامه نسبت به رایانه تک ‌هسته ای است. بر روی یک رایانه تک ‌هسته ای یک برنامه چند نخی زودتر اجرا نمی‌شود اما یک نرم‌ افزار کاربردی چند نخی دارای سرعت بیشتری است ، زیرا چندین فعالیت در نرم‌ افزار همزمان اجرا می‌شوند. نرم‌افزارهای سنتی تک ‌نخی هم بر روی سیستم‌ های چند هسته ای سریع ‌تر اجرا نمی‌ شوند زیرا این نرم‌افزارها در هر زمان می‌ توانند تنها یک هسته پردازنده را به کار بگیرند.

 

تکنیک چند نخی ، عمدتا برای استفاده بهینه از تمام هسته های موجود در پردازنده مورد استفاده قرار میگرد یعنی نخ ها باعث می شوند از تمامی هسته های موجود در پردازنده حداکثر استفاده انجام بشود.

دریافت مجموعه:

برای دریافت این مجموعه به صورت کامل کلیک کنید

 

پیشنهاد میکنیم
دیدگاه ها
 1. kazem گفت:

  با سلام و خسته نباشید ممنون از اموزش های خوبتون من کل پکیج wpf رو خریداری کردم و چند نخی رو لازم دارم از میان فایلها نتونستم پیداش کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید بخش ۱۷ فقط معرفی چند نخی بود قرار بود کلن اموزشش بدین مرسی

  • مدیر گفت:

   درود بر شما
   همونطور که در معرفی بخش چند نخی گفته شد، به دلیل گستردگی این مبحث در یه مجموعه دیگه به صورت کامل بررسی خواهد شد. اما زمان انتشار مشخص نیست.

دیدگاه شما

نام

ایمیل

سایت( اختیاری )

*