خانه Android, آموزش های پروژه محور, اندروید, پروژه آندروید ارتباط با سرور (تد), فیلم آموزشی ارتباط با سرور در آندروید قسمت پنجم (ادامه پروژه)

ارتباط با سرور در آندروید قسمت پنجم (ادامه پروژه)

درود. امروز با قسمت پنجم از فصل چهارم مجموعه آموزشهای آندروید در خدمتتونم.

در این فصل ما مبحث ارتباط با سرور رو مورد بحث قرار دادیم و در دو جلسه اول به کمک فایل رابط اطلاعات را به سرور ارسال و نتیجه را از بانک اطلاعاتی Mysql دریافت کردیم. همچنین در جلسه سوم استارت پروژه کاربردی تد رو زدیم تا سایر مباحث رو به صورت کاملا عملی روی این پروژه انجام دهیم.

در این جلسه ما به مبحث ویرایش اطلاعات میپردازیم به این صورت که ابتدا یک فرم برای ویراش اطلاعات طراحی میکنیم که زمانی کاربر این فرم را اجرا کردن ابتدا نام کاربری به سرور ارسال شده و سایر اطلاعات مثل: نام – نام خانودگی – ایمیل  – پسورد و وضعیت کاربری خود را از سرور دریافت میکند. پس از مشاهده و انجام تغییرات در قسمتهای مختلف و پس از کلیک بر روی کلید بروزرسانی اطلاعات جدید به سرور ارسال شده و جدول users با اطلاعات جدید بروز میشود. همچنین برای امنیت بیشتر ، برنامه را طوری طراحی کردیم تا کاربر برای تغییر پسورد ابتدا پسورد قبلی را وارد کرده و در صورتی که پسور وارد شده با پسورد ذخیره شده داخل سرور برابر بود عملیات بروز رسانی انجام شود.

نکته۱: پیشنیاز یادگیری این فصل یادگیری فصل اول و دوم همین مجموعه آموزشی میباشد.

نکته۲: برای یادگیری این فصل نیاز به آموختن زبان PHP وجود ندارد.

Android-Learning-S04-E05-pic

 

در این جلسه:

 • ساخت فرم ویرایش اطلاعات کاربری
 • نحوه  بسته بندی اطلاعات در سرور و ارسال به برنامه
 • نحوه دریافت اطلاعات بسته بندی شده از سرور و تفکیک آنها
 • نحوه ویراش اطلاعات روی سرور

 

پکیج کامل آموزش ارتباط با سرور در آندروید با تخفیف به همراه سورس

 

سایر قسمتهای این فصل:

پیشنهاد میکنیم
دیدگاه ها
 1. shahab گفت:

  سلام
  من به کارکتر | همون معادل انگلیسیشو تلفظ میکنم که میشه Vertical bar خط عمودی ! ;)
  (بنا به درخواست مدرس در فصل ۴ م قسمت ۵م در زمان ۳۴:۳۵ این توضیح ارسال گردیده است)

 2. محمد گفت:

  با سلام و تشکر از زحمات شما
  من پک این دوره را تهیه نموده ام و این قسمت را نیز جداگانه تهیه نمودم فقط این قسمت و قسمت های دیگر به صورت جداگانه دارای سورس نیستند امکان دارد سورس هر فصل نیز همراه همان فصل یا جداگانه ارائه شود؟
  با تشکر

 3. reza گفت:

  سلام
  من eclipse از سایت شما دانلود کردم و مراحل نصب پلاگینها رو طبق راهنمایی شما انجام دادم اما هنگامی که میخوام شروع به کار کنم با پیغام ارور مواجه میشم یعنی تو صفحه main-activity یک ضربدر قرمز نمایش داده میشه. رفرش هم کردم درست نشد چه کاری باید انجام بدم.

دیدگاه شما

نام

ایمیل

سایت( اختیاری )