خانه C#.Net, WPF, xaml, آموزش های پروژه محور, پروژه مدیریت آموزشگاه, سی شارپ, فیلم آموزشی آموزش WPF ‘پروژه سامانه آموزشگاه’ بخش سوم

آموزش WPF ‘پروژه سامانه آموزشگاه’ بخش سوم

درود.یکی از ویژگی های Windows Form ها در سی شارپ ، داشتن امکانی برای ارث بری فرم ها از یک فرم خاص بود.یه پروژه معمولی در حالت عادی بالای ۲۰ تا فرم داره ، همه فرم ها هم از لحاظ ساختار شبیه همن فقط طرز قرارگیری کنترل ها و بعضی تنظیمات جزئی شاید با بقیه فرق کنه!

خب طبیعتا برنامه نویس ۲۰ تا فرم رو دونه دونه طراحی نمی کنه و یه عملیات تکراری رو روی ۲۰ تا فرم انجام نمیده!در این موارد از خاصیت ارث بری استفاده میشه و با دستورات ساده ای این عملیات به راحتی انجام میشه.

 

اما WPF این خاصیت رو به شکل WinForm ها نداره.مورد داشتیم با بعضی از Refrence ها و توابعی که در این رابطه هست میشه کاری شبیه به ارث بری در ویندوز فرم انجام داد ، ولی به دلیل اینکه ظاهر پروژه رو کدهای XAML تشکیل میده این عملیات مثل WinForm نخواهد بود.

learning wpf part 3

نکته: شما می توانید سرفصل آموزش های این مجموعه را از این صفحه مشاهده و در صورت تمایل دریافت نمایید.

خلاصه مطالب این قسمت :

در این قسمت فرم های دیگر برنامه رو با استفاده از خواص فرم اصلی ایجاد می کنیم.این فرم ها نیاز به طراحی و قالب بندی مجدد ندارن و تمام تنظیمات رو از فرم اصلی دریافت می کنن.

 

لینک دانلود:

دانلود دمو فیلم آموزش WPF قسمت سوم

 

دریافت مجموعه:

برای دریافت این مجموعه به صورت کامل کلیک کنید.

پیشنهاد میکنیم
دیدگاه ها
  1. nima گفت:

    ایول باید گفت به مدیر این سایت

  2. mostafa گفت:

    سلام
    در این مجموعه نحوه ساخت این گریدویو آموزش داده شده؟

دیدگاه شما

نام

ایمیل

سایت( اختیاری )